לימוד מעשי ומרחב התנסות

התנסויות מעשיות והפיכת הידע לחוויה מוחשית אצל כל סטודנט, הינן חלק מהותי במסלול הלימודים.

באמצעות הדרכות יסודיות, תרגולים אישיים וקבוצתיים של טכניקות הטיפול השונות (גם בכובע המטופל כמובן), כמו גם חשיפה לתהליכי אמת וליווי אישי מצד מטפלים בכירים – אנו מוודאים שמהות הטיפול ועומק התפיסה של הרפואה האינטגרטיבית המאחדת – יוטמעו באופן חווייתי בקרב כל סטודנט וסטודנטית.

המטפלים שלנו חיים את הגישה האינטגרטיבית, הם לא רק מטפלים בה. כי רק ככה ניתן להיות מטפל טוב באמת.

אודות הסטאז'

אז מה חשוב שתדעו אודות תהליך ההסמכה? ומה זה בדיוק אומר ליווי אישי? הנה הסבר קצר.

נגן וידאו

קורסי העמקה

בשנה ב' כל סטודנט נדרש להעמיק את הידע התיאורטי והמעשי בארבעה תחומים: מיניות, סרטן, טיפול בילדים והתמכרויות.

כל קורס מונחה ע"י מטפל בכיר בעל ניסיון והתמקצעות בתחומו. קורסים אלה מקנים לסטודנטים זווית מקצועית ייחודית, המציגה כיצד השיטה באה לביטוי באופן הטוב ביותר בהתמודדות עם פתולוגיות ספציפיות ומורכבות במיוחד.

סטאז' במרכז רפואי מתקדם

תהליך הלימוד המעשי מתקיים בתוך מרכז הטיפולים של ד״ר בוטו, אשר מהווה כר פורה ללמידה משמעותית.

הידע הקליני המצטבר במרכז הטיפולים הופך להיות ידע יקר מפז לתלמידי המכללה, בין אם מוצגים מקרי בוחן מרתקים, פתרונות מעשיים לבעיות ופיצוחים מרגשים של תהליכי ריפוי, ועד ניהול הקשר עם המטופלים – כל אלה נלמדים במכללה.

מטרת הסטאז' היא להפוך את הכלים שרכשו הסטודנטים לעסק עובד ופורה, תוך שאנו כמכללה מבקשים לוודא שתהליכי הטיפול אכן איכותיים ונאמנים למתודת השיטה.

ולכן, הלימוד המעשי מקיף ונוגע בכלל המרכיבים של תהליך הטיפול – החל משלב הכנת המרחב וקבלת המטופל, דרך יישום בפועל ותרגול רב של פרקטיקות האבחון והטיפול השונות, ועד לאופן סגירת הטיפול, עיבוד התהליך התודעתי עם המטופל, הדרכה לרווחה בריאותית ואופן מעקב.

במסגרת הלימוד המעשי הסטודנטים מלווים ע"י סופרויז׳ן קבוצתי המונחה על ידי מנחה בכיר, מטפל בשיטה ובעל ניסיון רב.

לאורך תקופת הסופרויז׳ן, התלמידים זוכים לטפל בטכניקות השונות של השיטה, לפענח מבנה אישיות על פי הקוד האנושי של המטופל ולהתאים תזונה למצב בריאותו, תוך שהם מקבלים משובים מהמנחים שלהם, לומדים מהתהליך, משתפרים ומשתכללים עד סיום תהליך הסטאז׳.

לאחר השלמת הסטאז', מוענקת תעודת הסמכה רישמית לטיפול ברפואה אינטגרטיבית מאחדת.

פתיחת קליניקה בסיום הלימודים

אנו רואים את ההכנה לחיים המקצועיים כחלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים שלנו, ולכן תוכנית הלימודים כוללת קורס בהקמה וניהול של קליניקה, בשילוב קורס מעמיק של יחסי מטפל מטופל.

הקורסים מעניקים את כלל הידע והכלים הנדרשים לפתיחה וניהול תקין של העסק –

גיבוש אסטרטגיה עסקית (המותאמת למטפל), בניית תכנית יעדים, כיצד לשווק את עצמנו כמטפלים, כספים וניהול חשבונות תקין, אתיקה, ניהול מערכת יחסים מקצועית מול המטופל, ניהול משברים ותמיכה במטופלים אחרי הטיפול ועוד.

הכרה מטעם קופות החולים

כבר כיום חלק מפרקטיקות הטיפול של השיטה (לדוגמה שטיפה אנרגטית) מוכרים ומסובסדים מטעם קופות החולים השונות, כחלק מתוכניות ליווי ייעודיות (דוגמת תוכנית "חוזרים לחיים" – המיועדת לחולי אונקולוגיה).

במקביל לכך, שיטת הרפואה האינטגרטיבית המאחדת בשלמותה, נמצאת בתהליכי הכרה מול הקופות השונות, כטיפול אלטרנטיבי אשר בעתיד ייקלט כחלק מסל השירותים המסובסד של שירותי רפואה משלימה.

אנו פועלים ללא לאות לקידום והרחבת הכרה זו, תוך השקעה במחקרים, אשר גם בהם הסטודנטים לוקחים חלק.

  •  
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  •  
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
דילוג לתוכן