לימוד מעשי ומרחב התנסות

התנסויות מעשיות והפיכת הידע לחוויה מוחשית אצל כל סטודנט, הינן חלק מהותי במסלול הלימודים.

באמצעות הדרכות יסודיות, תרגולים אישיים וקבוצתיים של טכניקות הטיפול השונות (גם בכובע המטופל כמובן), כמו גם חשיפה לתהליכי אמת וליווי אישי מצד מטפלים בכירים – אנו מוודאים שמהות הטיפול ועומק התפיסה של הרפואה האינטגרטיבית המאחדת – יוטמעו באופן חווייתי בקרב כל סטודנט וסטודנטית.

המטפלים שלנו חיים את הגישה האינטגרטיבית, הם לא רק מטפלים בה. כי רק ככה ניתן להיות מטפל טוב באמת.

אודות הסטאז'

אז מה חשוב שתדעו אודות תהליך ההסמכה? ומה זה בדיוק אומר ליווי אישי? הנה הסבר קצר.

נגן וידאו

קורסי העמקה

בשנה ב' כל סטודנט נדרש להעמיק את הידע התיאורטי והמעשי בארבעה תחומים: מיניות, סרטן, טיפול בילדים והתמכרויות.

כל קורס מונחה ע"י מטפל בכיר בעל ניסיון והתמקצעות בתחומו. קורסים אלה מקנים לסטודנטים זווית מקצועית ייחודית, המציגה כיצד השיטה באה לביטוי באופן הטוב ביותר בהתמודדות עם פתולוגיות ספציפיות ומורכבות במיוחד.

סטאז' במרכז רפואי מתקדם

היתרון במכללה שהיא גם מרכז טיפולים מוביל ומתקדם!

תהליך הלימוד המעשי מתקיים בתוך מרכז הטיפולים, על כלל מתקניו. הלימוד המעשי מקיף ונוגע בכלל המרכיבים של תהליך הטיפול – החל משלב הכנת המרחב וקבלת המטופל, דרך יישום בפועל ותרגול רב של פרקטיקות האבחון והטיפול השונות, ועד לאופן סגירת הטיפול, עיבוד התהליך התודעתי עם המטופל, הדרכה לרווחה בריאותית ואופן מעקב.

במסגרת הלימוד המעשי הסטודנטים מלווים ע"י סופרויז'ן קבוצתי המונחה על ידי מנטור בכיר. בסיום הלימודים (ולאחר שהסטודנט עמד בכל הדרישות והמבחנים כמובן), מוענקת לסטודנט תעודת סטאז'ר, המאשרת לו להתחיל לטפל בפועל, באופן פרטי, תוך ליווי וסופרויז'ן.

לאחר השלמת הסטאז', מוענקת תעודת הסמכה רישמית לטיפול ברפואה אינטגרטיבית מאחדת.

תמיכה בפתיחת קליניקה

תוכנית הלימודים כוללת קורס בהקמה וניהול של קליניקה. הקורס מעניק את כלל הידע והכלים הנדרשים לפתיחה וניהול תקין של העסק – גיבוש אסטרטגיה עסקית (המותאמת למטפל), בניית תכנית יעדים, כיצד לשווק את עצמנו כמטפלים, כספים וניהול חשבונות תקין, אתיקה וגבולות מול המטופלים ועוד.

אנו רואים את ההכנה לחיים המקצועיים כחלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים, ולכן שלב הסטאז' כולל ליווי אישי של כל סטודנט ע"י מטפל ותיק, לצד סופרויז'ן קבוצתי בהנחיתו של מנטור בכיר.

מטרת הסטאז' היא להפוך את הכלים שרכשו הסטודנטים לעסק עובד ופורה, תוך שאנו כמכללה מבקשים לוודא שתהליכי הטיפול אכן איכותיים ונאמנים למתודת השיטה.

הכרה מטעם קופות החולים

כבר כיום חלק מפרקטיקות הטיפול של השיטה (לדוגמה שטיפה אנרגטית) מוכרים ומסובסדים מטעם קופות החולים השונות, כחלק מתוכניות ליווי ייעודיות (דוגמת תוכנית "חוזרים לחיים" – המיועדת לחולי אונקולוגיה).

במקביל לכך, שיטת הרפואה האינטגרטיבית המאחדת בשלמותה, נמצאת בתהליכי הכרה מול הקופות השונות, כטיפול אלטרנטיבי אשר בעתיד ייקלט כחלק מסל השירותים המסובסד של שירותי רפואה משלימה.

אנו פועלים ללא לאות לקידום והרחבת הכרה זו, תוך השקעה במחקרים, אשר גם בהם הסטודנטים לוקחים חלק.